- INGCO Miter Box and Back Saw SET HMBS3008 SPECIFICATIONS:
- ►Plastic mitre box with back saw set
- ►1pcs plastic mitre box Size:300×140×80
- ►thickness:20mm
- ►1pc back saw Size:300mm/12″,11TPI
- INGCO Style new design handle
INGCO Original Mitre Saw Miter Box and Back Saw SET HMBS3008
₨ 3,443 ₨ 3,936
-13 OFF You Save Rs. 493
Close
Price Summary
- ₨ 3,936
- 13%
- Overall you save ₨ 493 (13%) on this product
In Stock
📱 WhatsApp
Description
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
5 ★
5 ★
1 Rating
1
4 ★
3 ★
2 ★
1 ★
Highlights:
- Good Tools for Good Works, IMSCREWS Fix Your Home
- Diameter: 8mm Length: 0.75 to 2 Available inches Head Type: Bugle Phillips
- Made of Carbon Steel provides strength and offers good corrosion resistance
₨ 399 – ₨ 699Price range: ₨ 399 through ₨ 699
11% OFF
Emtop Heavy Duty 3 Way Staple with 600 pins – ESGU1001
Highlights:
- Product Type Staple
- Length 4-14mm
- Adjustable driving force
- Packed by double blister
- Quick Jam Release
13% OFF
Ingco Folding Multi-Function Knife 10 Function HMFK8108
- Multi-function Knife
- With 10 Function
- Stainless Steel material
- Durable
- Very High Quality
- Comfortable Rubber Grip
14% OFF
Tolsen Original Steel Ladder 3 Step 62683
- Material:steel
- Packing : color paper with plastic bag
- Brand Tolsen
7% OFF
Tolsen 3 Pcs Pliers Set Combination Combination/Long Nose/Diagonal Cutter 10400
- Durable
- High Quality
- Made of forged steel
- Nickel plated finish
- Two tone soft plastic grips
13% OFF
Harden Professional 9PCS Medium Torx Key Wrench
- high Quality
- CrV Material
- use Full Product
17% OFF
Ingco Original Wood Chisel CrV Material – TS206656
- Width size avialable 6, 12, 14, 16, 19, 22mm
- Length:140mm
- Wood Chisel,CRV
- Packed by double blister
₨ 983 – ₨ 1,784Price range: ₨ 983 through ₨ 1,784
18% OFF
INGCO Chalk Line Reel 30M – HCLR0130
- ►Impact resistant plastic body
- ►Steel metal hook with two options to facilitate marking by a single person.
- ►Resistant Cotton Thread.
17% OFF
Stainless Steel Putty Knife Scrapper Trowel 2 inch – 50mm
- Stainless Steel
6% OFF
Tolsen 7 in 1 Ratchet Screwdriver (Philip & Flat) – 20033
- 1Pc ratchet handle
- 7pcs 25mm bits: 4, 5, 6, PH0, PH1, PH2, PH3
- CRV
- Packed by double blister card
24% OFF
Ingco HSG1405 Heavy Duty 3 Way Staple with 600 pins- 200 Pcs narrow Pins 200 Pcs U- shape pin 200 Pcs Brad Nail with FREE Metal Adjustable Wrench Key Chain Creative Simulation Wrench Car Small Gift Key – HSG1405
7 Ratings
7
4 ★
3 ★
2 ★
- Product Type Staple
- Length 4-14mm
- Adjustable driving force
- Quick Jam Release
13% OFF
INGCO Magnetic Mini Spirit Level – 225mm HMSL01030
- Length:225mm
- With magnetic
- With 3 vials
- Material:Aluminum and ABS plastic
- Packed by color sleeve
10% OFF
INGCO Original Bench Vise 360 Degree with Anvil 60mm HBV082 *ToolShop*
1 Rating
- INGCO Original Bench Vise with Anvil 60mm HBV082 *Tool Shop*
- Swivel base size: 60mm
- Weight: 1.7kg
30% OFF
TOTAL Original Wood Hand Planer With Free Total Pencil Voltage Tester 100-500V THT9391
- Length:235mm
- Steel Q195
- Planing width&depth:44x2mm
- Packed by hanger card
15% OFF